Jakie zmiany w opłatach za muzykę w 2019 roku?


2022-08-24

Jakie zmiany w opłatach za muzykę w lokalach w 2019 roku? No właśnie, jak będzie wyglądał przyszły rok dla właścicieli firm pod względem OZZ. Czy organizacje pobierające opłaty za muzykę wprowadza jakieś ważne zmiany? Jak wpłynie ACTA 2 na działalność firm, czy internetu w 2019 roku. Jak zwykle staramy się przewidzieć to na naszym blogu.

 

Oczywiście organizacje OZZ jak STOART, ZPAV i SAWP i inne nie przedstawiają swoich planów na dany rok w jakichś zestawieniach bądź dokumentach. Przeważnie po prostu kontynuują swoją politykę znaną od lat wprowadzając drobne korekty.

Jakie zmiany w opłatach za muzykę w 2019 roku?

W tym roku dowiedzieliśmy się przykładowo że kontrolerzy z organizacji praw autorskich potrafią przepytywać Państwa Młodych czy właścicieli restauracji odnośnie ich wielkiego święta. Po co? By sprawdzić na jakich zasadach i jaka była publicznie odtwarzana muzyka. Zapewne w 2019 roku organizacje te zwiększą kontrole w tym segmencie gospodarki. Oczywiście nie jesteśmy od tego by oceniać słuszność takich decyzji. Organizacje praw autorskich działają w granicy prawa, i póki prawo nie zostanie zmienione musi podejmować takie a nie inne decyzji.

 

Jakie zmiany w 2019 roku? Co z ACTA 2? Jak wiadomo artykuł 11 i 13 zostały przyjęte, jednak proces legislacji ma zostać przyjęty dopiero na początku 2019 roku. Do tego czasu cisza. STOART, ZPAV i inne tego rodzaju organizacje oczywiście opowiadają się za ACTA 2 jednak Google czy YouTube rozpoczęło właśnie kampanie informującą czym tak naprawdę mają być te ustawy i jak wpłyną na nasze życie w sieci. Zapewne spotkaliście się z takimi reklamami na filmikach Youtube chociażby.

 

Oczywiście artykuły te to większa kontrola treści w internecie, nie ma póki co mowy o szumnie zapowiadanych (przez krytyków) opłat za linki. Jednak wielu specjalistów i prawników jest do tych rozwiązań negatywnie nastawiona gdyż jest to właśnie pierwszy krok w stronę dość radykalnej kontroli internetu.

 

Nas ACTA2 nie dotyczy! Nasze usługi są i będą nadal konkurencyjne w porównaniu do STOART czy ZPAV, czy innych tego rodzaju organizacji. Tylko u nas znajdziecie muzykę, którą możecie odtwarzać we własnej firmie niezależnie od metrażu czy typu działalności za kilkanaście złoty miesięcznie!

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl