Płacę za streaming muzyki w internecie, muszę płacić ZAIKS?


2023-01-22

Płacę za streaming muzyki w internecie, muszę płacić ZAIKS? Pamiętacie kiedy ostatnio kupiliście płytę z muzyką? No właśnie, dziś muzyki słucha się w internecie. Spotify, Tidal, nawetYoutube, widząc wyświetlenia teledysków idące w miliardy widać w którym kierunku zmierza technologia muzyki. W świat cyfrowych utworów. Płacimy już za streaming muzyki abonamenty czy jednorazowe wpłaty na miesiąc, pół roku czy nawet rok. Wszystko jest fajne i nowoczesne, ale czy płacąc za taką usługę jesteśmy zwolnieni z płacenia ZAIKS? Nie.

Płacę za streaming muzyki w internecie, muszę płacić ZAIKS?

Mogłoby się wydawać że skoro płacimy danej firmie za muzykę to jesteśmy zwolnieni z opłat ZAIKS. Niestety tak to nie działa. Opłaty jakie te firmy płacą ZAIKSowi jak i innym OZZ nie zwalniają nas z odpowiedzialności płacenia tantiemów twórcom. Spotkaliśmy się już z kilkoma takimi przypadkami że właściciel restauracji (w tym przypadku) nie płacił ZAIKSowi myśląc że legalnie nabywa muzykę i wszelkie prawa do niej.

 

Nic bardziej mylnego. To że jest to muzyka w formie cyfrowej nie oznacza że to muzyka bez opłat ZAIKS. Jeśli chcemy jej słuchać w domu bądź na słuchawkach w drodze do pracy to wszystko jest ok. Nie ma żadnego problemu. Jednak jeśli wykorzystujemy muzykę w biznesie, w jakiejkolwiek formie gdzie dochodzi do publicznego odtwarzania muzyki. Musimy płacić ZAIKS.

 

Można się z tym nie zgadzać, ale nie ma sensu z tym walczyć. Kary ZAIKS, STOART czy ZPAV są wysokie i potrafią być zależne od metrażu, ilości osób, które przewijają przez przez firmę i innych równie trafnych czynników. W naszej ofercie posiadamy również usługi streamingowe. Radio internetowe Publicmusic gdzie przez 24h / 7dni w tygodniu gra muzyka bez ZAIKS jest jedną z naszych popularniejszych usług.

 

Jak to działa? Nie potrzebne Wam czytniki, napędy ani nośniki danych, nie czekacie na żadną przesyłkę od nas. Otrzymujecie po prostu login i hasło do usługi radia internetowego bez ZAIKS. Wystarczy przeglądarka internetowa, najzwyklejszy laptop lub komputer, nawet nieco starszy i stały dostęp do internetu. Muzyka bez ZAIKS może grać w Waszej firmie już kilka chwil po zaksięgowaniu wpłaty.

 

Udostępniamy również wersje demo naszej usługi radia, oczywiście nie chroni ona przed kontrolerami ZAIKS (nie otrzymujecie umowy i certyfikatów) ale możecie sprawdzić na jakiej zasadzie i w jakiej jakości nadawany jest dźwięk.

 

Więcej na temat naszej usługi znajdziecie tutaj: http://radiopublic.pl/

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl