Płacę za streaming muzyki w internecie, muszę płacić jeszcze organizacjom autorskim?


2023-01-22

Płacę za streaming muzyki w internecie, muszę płacić jeszcze organizacjom autorskim? Pamiętacie kiedy ostatnio kupiliście płytę z muzyką? No właśnie, dziś muzyki słucha się w internecie. Spotify, Tidal, nawet Youtube, widząc wyświetlenia teledysków idące w miliardy widać w którym kierunku zmierza technologia muzyki. W świat cyfrowych utworów. Płacimy już za streaming muzyki abonamenty czy jednorazowe wpłaty na miesiąc, pół roku czy nawet rok. Wszystko jest fajne i nowoczesne, ale czy płacąc za taką usługę jesteśmy zwolnieni z płacenia organizacjom autorskim jak STOART, ZPAV i inne? Nie.

Płacę za streaming muzyki w internecie, muszę płacić jeszcze organizacjom autorskim?

Mogłoby się wydawać że skoro płacimy danej firmie za muzykę to jesteśmy zwolnieni z opłat dla organizacji autorskich. Niestety tak to nie działa. Opłaty jakie te firmy płacą organizacjom nie zwalniają nas z odpowiedzialności płacenia tantiem twórcom. Spotkaliśmy się już z kilkoma takimi przypadkami że właściciel restauracji (w tym przypadku) nie płacił opłat autorskich myśląc że legalnie nabywa muzykę i wszelkie prawa do niej.

 

Nic bardziej mylnego. To że jest to muzyka w formie cyfrowej nie oznacza że to muzyka bez opłat . Jeśli chcemy jej słuchać w domu bądź na słuchawkach w drodze do pracy to wszystko jest ok. Nie ma żadnego problemu. Jednak jeśli wykorzystujemy muzykę w biznesie, w jakiejkolwiek formie gdzie dochodzi do publicznego odtwarzania muzyki. Musimy płacić organizacjom ochrony praw autorskich, takim jak STOART, ZPAV i inne.

 

Można się z tym nie zgadzać, ale nie ma sensu z tym walczyć. Kary STOART czy ZPAV, czy innych tego typu organizacji są wysokie i potrafią być zależne od metrażu, ilości osób, które przewijają się przez przez firmę i innych podobnych czynników. W naszej ofercie posiadamy również usługi streamingowe. Radio internetowe Publicmusic gdzie przez 24h / 7dni w tygodniu gra muzyka NIEZALEŻNA bez opłat dla organizacji jest jedną z naszych popularniejszych usług.

 

Jak to działa? Nie potrzebne Wam czytniki, napędy ani nośniki danych. Otrzymujecie po prostu login i hasło do usługi radia internetowego bez opłat dla organizacji. Wystarczy przeglądarka internetowa, najzwyklejszy laptop lub komputer, nawet nieco starszy i stały dostęp do internetu. Muzyka NIEZALEŻNA Royaltyfree może grać w Waszej firmie już kilka chwil po zaksięgowaniu wpłaty.

 

Udostępniamy również wersje demo naszej usługi radia gdie możecie sprawdzić na jakiej zasadzie i w jakiej jakości nadawany jest dźwięk.

 

Więcej na temat naszej usługi znajdziecie tutaj: http://radiopublic.pl/

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl