Oszczędzanie na opłatach za publiczne odtwarzanie muzyki


2022-07-17

Oszczędzanie na opłatach za publiczne odtwarzanie muzyki. To wcale nie jest clickbaitowy temat. Można oszczędzić na tantiemach, to wcale nie jest wymagana opłata jeśli publicznie odtwarzanie muzykę w swojej firmie. Jak to rozumieć? Przecież wszędzie można przeczytać, że skoro ktoś puszcza w swoim lokalu, firmie, restauracji czy kawiarni muzykę z radia czy internetu musi opłacać organizacjom STOART, ZPAV i innym. Takie są zasady ustawy o prawie autorskim w Polsce. Problem w tym, że wszystko opiera się na szczegółach. Szczegółach, które dla Was wyjaśnimy.

 

To prawda, musicie opłacać tantiemy jeśli puszczacie muzykę z radia, internetu, telewizji. To oczywiste, musicie opłacić tantiemy dla artystów, aby mieli coś z tego że dzięki ich pracy Wasza działalność lepiej działa i jest atrakcyjniejsza. Tak, wiemy to bez sensu. Możecie puścić przecież jakąkolwiek muzykę. Klientowi nie robi różnicy co leci z głośników, dobrze to wszystko wiemy. To znaczy nie może to być słabej jakości muzyka, ale nie musi być wcale znana. Więc może pobrać muzykę za darmo z internetu? Jasne, świetny pomysł, tylko, że taka muzyka nie istnieje. Nigdy pobierając tzw. 'darmową’ muzykę nie będziecie mieli pewności, że nikt nie rości sobie praw do tej muzyki.

Oszczędzanie na opłatach za publiczne odtwarzanie muzyki

Mieliśmy już kilka takich przypadków. Klienci pobrali sobie 'darmówki’, a potem przy kontroli okazało się, że muszą zapłacić kary, podpisać umowy na abonament i parę innych nieciekawych rzeczy. Dlatego zawsze doradzamy bo nie pobierać muzyki z internetu i nie puszczać muzyki z radia, tv, internetu by nie płacić opłat za publiczne odtwarzanie muzyki. Wiemy, że to brzmi dość banalnie. Jednak naprawdę to jest aż tak prosty problem. Dodajmy do tego, że nasza muzyka nie wymaga opłat dla organizacji i prawa do niej posiadamy wyłącznie my. Więc w razie kontroli nie musicie się o nic martwić. Nie dostaniecie kary, posiadacie od nas pełną dokumentację i fakturę na zakupioną usługę. Z głośników dobiega wysokiej jakości muzyka i wszyscy są zadowoleni.

 

A teraz warto wspomnieć że nasza oferta to nieco ponad 20 zł miesięcznie.

 

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl