Opłata reprograficzna dostaje zielone światło


2021-04-10

Opłata reprograficzna dostaje zielone światło

Opłata reprograficzna dostaje zielone światło. Danina reprograficzna wraca ponownie jak bumerang. Według różnych źródłem rząd dał zielone światło dla tej opłaty. Przypominamy ponownie czym jest ta opłata i dlaczego tak boją się jej klienci i przedsiębiorcy, a bardzo kusi rządzących. Opłata reprograficzna ma być pewnym zadośćuczynieniem dla artystów za to że smartfrony pozwalają odtwarzać ich muzykę w pełni swobodnie. Rządzący mówią, że cena urządzeń nie podrożeją bo opłata tak naprawdę spada na producentów a nie klientów. Jednak znając ostatnią sytuację z podwyżką cen popularnych napojów można w to wątpić.

Opłata reprograficzna dostaje zielone światło

Czy grożą nam podwyżki cen?

W każdym razie, znamy już szacunkowe ceny podwyżek smartfonów. To około 50 zł na każdym tysiącu ceny smartfona. W przypadku tych tańszych może to zatem dość sporo podbić cenę urządzenia, w przypadku tych najdroższych również. W końcu w chwili obecnej cena topowego smartfona to około 5000 zł w takim razie cena wyniesie 5200-5300 zł. Albo i nawet sporo więcej. W końcu te 50zł to cena orientacyjna, wg. przepisów. Nikt nie zagwarantuje nam że podwyżka ta nie będzie wyższa niż ustawowe pięćdziesiąt złotych. Przeciwnicy tych opłat podnoszą wiele ciekawy argumentów. Między innymi to że nie wszyscy słuchają muzyki na smartfonie. A Ci którzy słuchają w większości, opłacają usługi streamingowe bo bez nich słuchanie muzyki jest bardzo problematyczne przez ilość reklam.

 

Opłata reprograficzna to kolejna już z opłat, która wydaje się nie być 'na czasie’. Praktycznie nikt nie 'piraci’ już muzyki, tym bardziej na urządzeniach mobilnych. Wystarczy drobna 20 zł opłata za miesiąc bezproblemowego odtwarzania bez reklam. Dlaczego więc płacić podwójnie. Przecież już firmy dostarczające nam usług strimingowych opłacają specjalne opłaty OZZ które mają rekompensować artystom straty materialne.

 

Niestety nasza firma nie może pomóc w żaden sposób na opłatę reprograficzną. Jeśli uważacie że to kolejna przesada w historii działań OZZ możecie zdecydować się na nasze usługi dla swojej firmy. Więcej szczegółów odnośnie naszej oferty znajdziecie tutaj.

źródło 1, źródło 2

 

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl