Nie tylko OZZ pobiera opłaty


2021-05-12

Nie tylko OZZ pobiera opłaty

Nie tylko OZZ pobiera opłaty. Często powtarza się „OZZ to”, „OZZ tamto” ale prawda jest nieco inna. OZZ to tylko Organizacja Zbiorowego Zarządzania, jedna z kilku. Mówiąc OZZ często właśnie ma się na myśli OZZ. W Polsce działa kilka organizacji podobnych do OZZ jak STOART, ZPAV czy SAWP. To te główne najpopularniejsze. Czym się zajmują? Tym samym, pobieraniem opłat i danin, które mają artystom zrekompensować fakt, że w Waszych firmach są publikowane ich dzieła. Mówiąc w skrócie płacicie im za to że oglądanie tv w pracy czy słuchacie muzyki. Ale jak to? Czy kilka OZZ może pobierać opłaty łącznie?

Nie tylko OZZ pobiera opłaty

Tak. Brzmi kuriozalnie, ale to prawda. Każda z tych organizacji działa indywidualnie i każda może do Was się „dobrać” wystarczy, że publicznie odtwarzanie muzykę w swoim lokalu. Opisywaliśmy na naszym blogu już kilkukrotnie sytuację gdy STOART przychodził pobrać opłatę mimo że OZZ był płacony regularnie od kilku lat. Nagle STOART czy ZPAV przypomniały sobie że istnieje taka firma X która płaci OZZ. Skoro płaci OZZ to prawdę mówiąc według polskiego prawa powinna płacić również STOART.

 

Publicmusic zamiast OZZ, STOART i innych

Ciężko w to uwierzyć, niestety prawa OZZ odnośnie publicznego odtwarzania muzyki w naszym kraju ani trochę nie idą na rękę przedsiębiorcą. Przedsiębiorca jest traktowany jak „zło konieczne” najważniejsze jest dobro artystów. Jednak tak może było kiedyś. Dziś jest wiele możliwości, a jedną z nią jest Publicmusic. Wystarczy że zrezygnujecie z OZZ, STOART, ZPAV czy SAWP. Zgłosicie się do nas. My wybierzemy odpowiednią muzykę do Waszego lokalu, pomożemy wybrać plan abonamentowy. A to wszystko za śmieszne 20-40 zł miesięcznie w zależności od wybranego planu.

Nasi klienci często doszukują się haczyka w naszej ofercie. Ciężko się im dziwić, skoro jesteśmy tańsi niż OZZ nawet kilkadziesiąt razy. Nie ma żadnego haczyka, po prostu nie będziecie puszczać w swoim lokalu muzyki z radia i internetu. Zamiast tego będziecie mieli muzykę w pełni legalną, do której posiadamy wyłączne prawa autorskie i których nie ma w bazach OZZ. Otrzymacie certyfikaty legalności, a w razie problemów z OZZem odnośnie naszej oferty pomożemy.

 

Na co więc czekać? Sprawdź naszą ofertę tutaj: https://www.publicmusic.pl

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl