Muzyka w barze, hotelu, restauracji, a ZAIKS


2023-01-22

Muzyka w barze, hotelu, restauracji, a ZAIKS. Kontynuujemy nasze artykuły o sytuacjach przedsiębiorców różnego typu z organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Takimi jak ZAIKS, STOART, ZPAV i innymi. Omawialiśmy już salony fryzjerskie, masażu, odnowy biologicznej, ale także kluby fitness czy siłownie.

 

Dziś chcielibyśmy omówić sytuację właścicieli barów, hoteli czy restauracji, którzy muszą borykać się z problemami z ZAIKSem. Głównie z powodu publicznego odtwarzania muzyki. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie by hotel, restauracja, a tym bardziej pub czy bar mogły się obyć bez lecącej w tle muzyki.

 

Jednak w tym miejscu pojawia się ponownie problem z płaceniem opłat ZAIKS, które przy powierzchniach restauracji czy pubów często sięgają ogromnych kwot. Stanowi to spory wydatek dla właścicieli. Część restauratorów ciągle nie rozumie i nie wie o możliwościach jakie daje im firma Publicmusic.

 

 

Muzyka w barze, hotelu, restauracji, a ZAIKS

Załóżmy, że płacimy już tą opłatę ZAIKS, puszczamy radio, więc w tle leci znana muzyka, która jest obecnie na topie, ludzie mogą ją sobie nawet nucić pod nosem. W tym momencie jednak czas na reklamy. Nie ma nic gorszego niż długie bloki reklamowe dobywające się z głośników w pubie, restauracji czy hotelu. Podobnie zresztą jak wiadomości, wszak do tego typu lokali udajemy się by uciec przed otaczającą nas gonitwą informacji i zgiełkiem otaczającego świata.


Jak oszczędzić na restauracji?

 

Czyli mamy już wysokie opłaty ZAIKS i reklamy, więc po co puszczać stacje radiowe? Lepszym rozwiązaniem jest przekazanie spraw w ręce profesjonalistów. Wieloletnie doświadczenie Publicmusic sprawia że nasi pracownicy doradzą jaka muzyka ma wydobywać się z głośników w Waszych lokalach, restauracjach, pubach, barach, hotelach itp. A to wszystko:

- bez reklam
- taniej niż z ZAIKS
- z utworami zapisanymi w wysokiej jakości dźwięku

 

Jedna 60 minutowa płyta z muzyką w naszym sklepie to jedynie 3 zł, możliwe jest również zamówienie wersji na pendrive. Posiadamy wiele przykładowych płyt, które nadają się do restauracji, pubów i barów. Wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami. Odpowiemy na wszelkie pytania, doradzimy pakiet, pomożemy w wyborze muzyki, a także doradzimy w razie problemów z ZAIKS.

Istnieje również możliwość posłuchania naszego radia, które może grać także w waszym lokalu, bez wiadomości, bez reklam, bez ZAIKS! Takiego radia nie ma nigdzie indzie, sprawdźcie.