Muzyka w barze, hotelu, restauracji, a organizacje ochrony praw autorskich


2023-01-22

Muzyka w barze, hotelu, restauracji, a STOART, ZPAV i inne organizacje pobierające opłaty autorskie za odtwarzanie muzyki. Kontynuujemy nasze artykuły o sytuacjach przedsiębiorców różnego typu z organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Takimi jak STOART, ZPAV i innymi. Omawialiśmy już salony fryzjerskie, masażu, odnowy biologicznej, ale także kluby fitness czy siłownie.

 

Dziś chcielibyśmy omówić sytuację właścicieli barów, hoteli czy restauracji, którzy muszą borykać się z problemami z organizacjami. Głównie z powodu publicznego odtwarzania muzyki. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie by hotel, restauracja, a tym bardziej pub czy bar mogły się obyć bez lecącej w tle muzyki.

 

Jednak w tym miejscu pojawia się ponownie problem z płaceniem opłat za publiczne odtwarzanie muzyki, które przy powierzchniach restauracji czy pubów często sięgają ogromnych kwot. Stanowi to spory wydatek dla właścicieli. Część restauratorów ciągle nie rozumie i nie wie o możliwościach jakie daje im firma Publicmusic.

 

 

Muzyka w barze, hotelu, restauracji, a organizacje ochrony praw autorskich

Załóżmy, że płacimy już tą opłatę jakiejś organizacji, puszczamy radio, więc w tle leci znana muzyka, która jest obecnie na topie, ludzie mogą ją sobie nawet nucić pod nosem. W tym momencie jednak czas na reklamy. Nie ma nic gorszego niż długie bloki reklamowe dobywające się z głośników w pubie, restauracji czy hotelu. Podobnie zresztą jak wiadomości, wszak do tego typu lokali udajemy się by uciec przed otaczającą nas gonitwą informacji i zgiełkiem otaczającego świata. Na dodatek za jakiś czas pojawia się u nas przedstawiciel innej organizacji pobierającej opłaty za odtwarzanie muzyki, a potem jeszcze inna organizacja puka do naszych drzwi i jeszcze inna, bo się dowiedziała od kolegów z tej pierwszej organizacji. I wszystkim im mamy obowiązek prawny płacić i to płacić niezależnie każdej z nich!


Jak oszczędzić na restauracji?

 

Czyli mamy już wysokie opłaty dla różnych organizacji i reklamy, więc po co puszczać stacje radiowe? Lepszym rozwiązaniem jest przekazanie spraw w ręce profesjonalistów. Wieloletnie doświadczenie Publicmusic sprawia że nasi pracownicy doradzą jaka muzyka ma wydobywać się z głośników w Waszych lokalach, restauracjach, pubach, barach, hotelach itp. A to wszystko:

- bez reklam
- taniej niż w organizacjach
- z utworami zapisanymi w wysokiej jakości dźwięku

 

Jedna 60 minutowa płyta z muzyką w naszym sklepie to jedynie 3 zł, możliwe jest również zamówienie wersji na pendrive. Posiadamy wiele przykładowych płyt, które nadają się do restauracji, pubów i barów. Wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami. Odpowiemy na wszelkie pytania, doradzimy pakiet, pomożemy w wyborze muzyki, a także doradzimy w razie problemów z organizacjami.

Istnieje również możliwość posłuchania naszego radia, które może grać także w waszym lokalu, bez wiadomości, bez reklam, bez opłat dla organizacji! Takiego radia nie ma nigdzie indziej, sprawdźcie.

 

 

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl