Muzyka na basenie bez ZAIKS


2022-06-17

Muzyka na basenie bez ZAIKS

Muzyka na basenie bez ZAIKS. Za oknem zaczyna się sezon na wysokie temperatury, a to oznacza wypady w teren, inny typ odzieży, opalanie i … baseny. Wraca sezon na wypoczynek nad wodą, niezależnie czy to jezioro, staw, lokalny akwen wodny czy basen. Wszędzie tam gdzie są ludzie pojawia się też mała gastronomia i lokalny przemysł. Ale dziś chcemy poruszyć inny temat. Bo przeważnie na basenach leci muzyka, często właściciele nie zdają sobie nawet sprawy że łamią tym samym prawo. Dlaczego? Ponieważ zalicza się to na publiczne odtwarzanie muzyki i czerpanie z tego korzyści, bo miejsce z muzyką musi przynosić większe zyski.

Muzyka na basenie bez ZAIKS

Jak więc nie narazić się na kary prowadząc basen, bądź małą gastronomię przy basenie? Opłacać ZAIKS! Oczywiście żartujemy, nigdy nie polecamy nikomu płacenia ZAIKS, to jest 'drogi biznes’ i zdecydowanie słabo opłacana inwestycja. Aczkolwiek, jeśli chcecie puszczać muzykę z radia, tv, internetu w swoim lokalu czy na basenie musicie płacić ZAIKS. W przeciwnym wypadku łamiecie prawo. A tego nie pochwalamy. Więc co zalecamy? Mogłoby się wydawać że to pewien brak logiki w naszym rozumowaniu. Nic bardziej mylnego. Po prostu nie zalecamy płacenia ZAIKS oraz słuchania muzyki z popularnych źródeł. Źródeł z których muzyka na pewnie znajduje się w zbiorach ZAIKS. A tym samym konieczne jest odprowadzanie tantiem od publicznego odtwarzania.

 

Dlatego po prostu polecamy korzystać z pewnych, sprawdzonych źródeł muzyki, która nie jest wpisana do ZAIKS, STOART, ZPAV czy SAWP. A na tym polu Publicmusic jest krajowym liderem, posiadamy setki zadowolonych klientów w całym kraju. Wszyscy od lat korzystają z naszej muzyki i nigdy nie było z nią problemu. Wielokrotnie nasi klienci przechodzili kontrole nadgorliwych pracowników ZAIKS i wszystko zawsze było bez problemów. Wszystkie nasze utwory są nasze i tylko nasze. Posiadamy dla nich aktualne certyfikaty i dokumenty. Oczywiście dokumenty te przekazujemy również naszym klientom w momencie zakupów naszej muzyki. Dlatego jeśli szukacie tańszej, dużo tańszej alternatywy do ZAIKS to musicie skorzystać z naszej oferty.