Muzyka bez ZAIKS na Dożynkach


2019-08-02

Muzyka bez ZAIKS na Dożynkach. Te specyficzne i ważne imprezy zbliżają się wielkimi krokami. Zawsze pod koniec wakacji, na początku września ma miejsce święto plonów. Często są tu duże imprez organizowane przez gminy, powiaty. Wówczas zapraszane są zespoły muzyczne, czasami nawet gwiazdy znane telewizji czy radia. Co jednak z mniejszymi dożynkami, na małych wsiach czy gdzie jest mniej zasobny portfel?

 

Oczywiście, że puszcza się wtedy muzykę. Z radia, z internetu, ale najczęściej jakiś znajomy przynosi laptopa, podłącza do głośników i puszcza muzykę. Niezależnie czy z jakichś plików mp3 czy z YouTube. Taki czyn podchodzi już pod ZAIKS i każda OZZ ma prawo rościć sobie prawa do pobrania tantiemów od takiego publicznego odtwarzania muzyki. Co ciekawsze, jeśli imprez odbywa się pod Domem Kultury czy Świetlicą, ZAIKS może narzucić abonament na kolejne miesiące. A dodatkowo nawet żądać opłat wstecznych, nawet kilka lat do tyłu.

Muzyka bez ZAIKS na Dożynkach

Mała wieś po czymś takim może liczyć na spore koszta. A jak wiadomo we wsi nie wszyscy wszystkich lubią Co jednak zrobić? Dożynki bez muzyki? Jest rozwiązanie i to rozwiązanie to firma Publicmusic. Udostępniamy licencję w każdej formie, na jeden dzień, na tydzień, na rok. Wszystko jest u nas możliwe. Możemy nawet dopasować muzykę do konkretnej imprezy, a to wszystko za naprawdę niską kwotę. Posiadamy szeroki wybór muzyki, utwory wokalne i instrumentalne, potrafimy dopasować się do wszystkiego.

 

Lepiej prędzej pomyśleć o tym zamiast potem się martwić czy jakiś sąsiad nas nie zgłosi za publiczne odtwarzanie muzyki. ZAIKS działa po to by osiągnąć określone korzyści majątkowe, dla siebie, dla wykonawców i artystów. Ich nie będą obchodziły tłumaczenia, że to tylko mała impreza.

 

Więcej szczegółów o naszej ofercie oraz kontakt znajdziecie tutaj: https://www.publicmusic.pl/