Muzyka bez ZAIKS dla kamerzystów weselnych


2022-08-17

Muzyka bez ZAIKS dla kamerzystów weselnych. Poruszaliśmy już wiele tematów wykorzystania muzyki bez konieczności uiszczania opłat ZAIKS, ale większość dotyczyła publicznego odtwarzania muzyki. Co jednak z wykorzystaniem muzyki przez kamerzystów? Szczególnie tych przygotowujących nagrania z wesel, studniówek czy innych okoliczności? Jak to wygląda pod kątem prawnym? Co możecie wykorzystać a co nie?

 

Z wykorzystaniem utworów w trakcie wesela problem jest nie od dziś. Dlaczego? Pisaliśmy niejednokrotnie czy tu czy na naszym fanpage’u o sytuacjach gdy ZAIKS przychodzi do lokalu, w którym odbywają się imprezy i żąda podpisania umowy oraz nakłada kary na lokal. Dlaczego? Bo nie wiadomo dokładnie kto ma opłacać ZAIKS za publiczne odtwarzanie muzyki. Nie wiadomo czy ma płacić lokal, czy zespół, niejednokrotnie ZAIKS trafiał do pary młodej i żądał opłat.

Muzyka bez ZAIKS dla kamerzystów weselnych

A teraz przejdźmy do samych kamerzystów. Ostatnio rozmawialiśmy ze znajomym kamerzystą, który rozpoczął z nami współpracę. Dlaczego? Bał się prawdopodobnych kontroli ZAIKS, a chciał korzystać z bezpiecznych utworów w trakcie wstawek bądź animacji. Za wykorzystanie jednego utworu do tego typu nagrać ZAIKS może zażądać nawet opłaty około 1000 zł. To dużo, bardzo dużo jak na tego typu działalność. W naszej ofercie posiadamy wiele planów abonamentowych, a także możliwość kupienia pojedynczych utworów za kilka złotych.

 

Dzięki nam Wasz biznes stanie się bardziej opłacalny, a przede wszystkim bezpieczniejszy, legalny i spokojniejszy. Jednorazowa niska opłata uchroni Was przed widmem kar i konieczności opłacania abonamentów ZAIKS. Nie dotyczy to jedynie wesel, ale wszelkich innych nagrań uroczystości. Studniówki, bale sylwestrowe, uroczystości rodzinne, we wszystkich tych nagraniach będziecie mogli korzystać z pełni wolnej od ZAIKS muzyki.

 

Posiadamy muzykę ze wszystkich gatunków, a nasi pracownicy pomogą wybrać odpowiednie utwory jeśli wskażecie im do czego potrzebujecie naszych nagrań. Działamy już od wielu lat, posiadamy ogromną bazę zadowolonych klientów i znamy się na swojej pracy.

 

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl