Jakie zmiany w ZAIKS w 2019 roku?


2022-08-24

Jakie zmiany w ZAIKS w 2019 roku? No właśnie, jak będzie wyglądał przyszły rok dla właścicieli firm pod względem OZZ. Czy ZAIKS wprowadza jakieś ważne zmiany? Jak wpłynie ACTA 2 na działalność firm, ZAIKS czy internetu w 2019 roku. Jak zwykle staramy się przewidzieć to na naszym blogu.

 

Oczywiście ZAIKS oraz inne organizacje OZZ jak STOART, ZPAV i SAWP nie przedstawiają swoich planów na dany rok w jakichś zestawieniach bądź dokumentach. Przeważnie po prostu kontynuują swoją politykę znaną od lat wprowadzając drobne korekty.

Jakie zmiany w ZAIKS w 2019 roku?

W tym roku dowiedzieliśmy się przykładowo że ZAIKS potrafi przepytywać Państwo młodych czy właścicieli restauracji odnośnie ich wielkiego święta. I po co? By sprawdzić na jakich zasadach i jaka była publicznie odtwarzana muzyka. Zapewne w 2019 roku ZAIKS zwiększy kontrole w tym segmencie gospodarki. Oczywiście nie jesteśmy od tego by oceniać słuszność takich decyzji. ZAIKS działa w granicy prawa, i póki prawo nie zostanie zmienione musi podejmować takie a nie inne decyzji.

 

Jakie zmiany w ZAIKS w 2019 roku? Co z ACTA 2? Jak wiadomo artykuł 11 i 13 zostały przyjęte, jednak proces legislacji ma zostać przyjęty dopiero na początku 2019 roku. Do tego czasu cisza. ZAIKS, STOART i ZPAV oczywiście opowiadają się za ACTA 2 jednak Google czy YouTube rozpoczęło właśnie kampanie informującą czym tak naprawdę mają być te ustawy i jak wpłyną na nasze życie w sieci. Zapewne spotkaliście się z takimi reklamami na filmikach Youtube chociażby.

 

Oczywiście artykuły te to większa kontrola treści w internecie, nie ma póki co mowy o szumnie zapowiadanych (przez krytyków) opłat za linki. Jednak wielu specjalistów i prawników jest do tych rozwiązań negatywnie nastawiona gdyż jest to właśnie pierwszy krok w stronę dość radykalnej kontroli internetu.

 

Nas ACTA2 nie dotyczy! Nasze usługi są i będą nadal konkurencyjne w porównaniu do ZAIKS, STOART czy ZPAV. Tylko u nas znajdziecie muzykę, którą możecie puszczać we własnej firmie niezależnie od metrażu czy typu działalności za kilkanaście złoty miesięcznie!

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl