Jak radzić sobie z rachunkami ZAIKS


2022-07-12

Jak radzić sobie z rachunkami ZAIKS. Ostatnimi czasy wszystko drożeje, prąd, gaz, woda, paliwo, nie wspominając o drożyźnie w sklepie. Szalejąca inflacja sprawia, że wszystkie dobra i opłaty rosną i jeszcze długo będą rosnąć. Skoro wszystko drożeje to również stawki ZAIKS niebawem zaczną rosną by wyrównać tantiemy dla artystów. Nie ma się co dziwić, wysoka inflacja sprawia, że wszystko, dosłownie wszystko będzie rosło. Ale nie nasza oferta, nasze ceny są stałe. Zresztą przy naszych opłatach nawet ewentualne podwyżki to byłyby groszowe sprawy.

 

Więc jak najszybciej i najprościej radzić sobie z rosnącymi rachunkami ZAIKS? Zmienić dostawcę muzyki. Decydując się na Publicmusic wybieracie dużo tańszą alternatywę. Przy czym mówiąc „dużo” mówimy o rachunkach miesięcznych kilka, a nawet kilkanaście razy mniejszych niż Wasze dotychczasowe opłaty do krajowych OZZ. Nie zapominamy, że wielu klientów płacąc ZAIKS płaci jednocześnie takim podmiotom jak STOART, ZPAV, SAWP. Wtedy rachunki potrafią iść w tysiące złotych.

Jak radzić sobie z rachunkami ZAIKS

Kolejnym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z ZAIKS i po prostu nie puszczanie muzyki. Bez publicznego odtwarzania muzyki nie trzeba płacić ZAIKS. I nie ukrywamy, że czasami jest to pewnie rozwiązaniem. Muzyka nie jest wymagana w każdym miejscu pracy, firmie, restauracji czy kawiarni. Np. w restauracji czy kawiarni obok jeziora, nawet ciężko puszczać muzykę i zagłuszać piękne dźwięki natury. Nigdy nie naciągamy naszych klientów, dlatego właśnie wspominamy również o takiej możliwości. Jednak nie ukrywajmy, w większości przypadków muzyka w lokalu, firmie, gabinecie jest konieczna. Wprowadza milszą atmosferę, nie ma niezręcznej ciszy, klienci są zadowoleni.

 

Dlatego polecamy swoje usługi, nigdy nie oszukujemy naszych klientów, zawsze pokazujemy im ostateczną wycenę, wszystkie warunki umowy są dostępne odrazu, sama umowa jest krótka i przejrzysta. Nie zmieniamy warunków cenowych i abonamentów w trakcie trwania umowy, a cała nasza muzyka jest do sprawdzenia i przetestowania przed kupnem na naszej stronie internetowej.