Czy rezygnacja z OZZ jest trudna?


2021-10-12

Czy rezygnacja z OZZ jest trudna? Witamy. Dziś wpis na temat muzyki bez OZZ będzie nieco inny. Postaramy wyjaśnić parę niejasności i odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań odnośnie OZZu ale i innych organizacji jak STOART czy ZPAV ale posiłkując się przy tym historią jednego z naszych nowych klientów.

 

Pan Marek posiadał od kilkunastu już lat własny sklep ze sprzętem RTV i AGD, wszystko szło bardzo dobrze. Całkiem nieźle bronił się przed hegemonami rynki, którzy otwierali swoje sklepy w pobliżu, kilka lat temu zapukał do jego drzwi OZZ. Organizacja przedstawiła swoje argumenty i ogłosili przedsiębiorcy, że konieczne jest opłacanie abonamentu za puszczanie w swoim sklepie radia. Oczywiście nasz klient nie zdawał sobie sprawy z takiego prawa, sprawdził wszystko. OZZ nie kłamał, tak stanowiło prawo. Od tamtego czasu miesięcznie opłacał dość wysokie stawki za publiczne odtwarzanie muzyki do OZZ.

Czy rezygnacja z OZZ jest trudna?

Oczywiście sklep był sporych rozmiarów więc opłaty od OZZ również do małych nie należały. Już wówczas pojawił się w jego głowie pomysł czy nie można zrezygnować z OZZ. Jednak bał się konsekwencji prawnych i tego jak odbiorą sytuację jego klienci. Oczywiście dochód miesięczny spadł z powodu kolejnej opłaty, jednak co zrobić skoro takie jest prawo i wszyscy płacą. Jednak w tym roku w drzwiach pojawili się przedstawiciele dwóch innych organizacji OZZ: STOART i ZPAV, którzy również chcieli narzucić na naszego klienta swoje opłaty. Wówczas miarka się przebrała i Pan Marek zgłosił się do nas.

Czy rezygnacja z OZZ jest trudna?

Przez wiele lat płacił wysokie opłaty i za co? Za to że z głośników w jego sklepie leciały utwory popularnych stacji radiowych, które każdy zna na pamięć a dodatkowo ciągłe reklamy i często ma tak naprawdę dość? Trochę mija się to z celem, jakim miała być muzyka w sklepie. Dzięki niej klienci mieli się odprężyć, poczuć się wygodnie, bez stresu przeglądać asortyment. Połączcie to z wysokimi opłatami. Przecież to nie ma sensu.

 

Nie zapominajmy również że nawet jeśli płacicie OZZowi już kilka lat to nie wyklucza to sytuacji że w drzwiach pojawią się pracownicy innych organizacji: ZAIKS, STOART czy ZPAV, którzy również mają prawo do pobieranie opłat.

 

Muzyka bez OZZ od Publicmusic to tak naprawdę nowa jakość, zarówno pod względem samej muzyki jak i naszej obsługi. Panu Markowi pomogliśmy rozwiązać umowę z OZZem. Doradziliśmy kolejne kroki i przedstawiliśmy naszą ofertę, która jest obecnie dość bogata. Posiadamy muzykę na płytach CD, pendrive, radio internetowe bez OZZ, ostatnio również teledyski bez OZZ. A wszystko to dopasowane indywidualnie pod klienta i jego firmę oraz lokal. Nasi specjaliści zawsze chętnie doradzą odpowiednią muzykę, a jest z czego wybierać w naszej bazie utworów znajduje się kilkadziesiąt tysięcy utworów bez OZZ. Piosenek bez OZZ, do których prawa posiadamy wyłącznie my. A wszystko to za cenę sporo niższą niż OZZ.

 

Dlaczego nie spróbować? Abonamenty oraz umowy są na różne okresy długości, a poza tym możecie sami sprawdzić jakość utworów na naszej stronie internetowej, gdzie każdy utworów bez OZZ posiada własne kilkunasto-sekundowe demo.

 

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl