Czy od nowego roku wzrośnie ZAIKS?


2022-09-16

Czy od nowego roku wzrośnie ZAIKS?

 

Obserwując ostatnimi czasy naszą gospodarkę zachodzi pytanie jak będą kształtowały się ceny usług i towarów w przyszłym roku. Czy wszystko będzie dalej rosło w takim tempie jak teraz? Media, prąd, gaz, opał, towary, jedzenie, ubrania, wszystko z miesiąca na miesiąc idzie w górę. Przedsiębiorcy martwią się jak będzie wyglądał ostatni kwartał tego roku, a tym samym jak będzie wyglądał początek nowego roku. Czy mamy już informacje z ZAIKS jak będą wyglądały nowe stawki?

 

 

Czy od nowego roku wzrośnie ZAIKS?

Jak będzie wyglądał 2023 rok?

Wszystkie prognozy dotyczące przyszłego roku nie wyglądają zbyt kolorowo. Inflacja nadal będzie rosnąć, według wielu analiz może się nawet okazać, że będą to wzrosty na poziomie 20%. Nie są to dość dobre prognozy, dlatego przedsiębiorcy już teraz zastanawiają się na czym mogą jeszcze oszczędzić. Skoro wszystkie opłaty będą sukcesywnie rosnąć, a do tego dochodzi jeszcze minimalne wynagrodzenie, które od przyszłego roku również idzie w górę.

 

Sporo pytań pojawiło się odnośnie stawek ZAIKS, czy będą rosły w przyszłym roku? Przedsiębiorcy już teraz narzekają na wysokie opłaty od OZZ i ochoczo przechodzą do naszej firmy. Jednak często pojawiąją się jeszcze przypadki właścicieli firm, którzy nie chcą rezygnować z muzyki znanej z radia. Często z sentymenty, często z błędnego przeświadczenia, że bez tej muzyki ich firma jest mniej warta. Jak dowodzą badania, nie ma znaczenia czy muzyka jest znana, czy nie, ale dobra jakościowo. Dlatego polecamy zawsze swoje utwory, za tak naprawdę śmieszne 30-40 zł miesięcznie od wybranego planu. 

 

A czy stawki OZZ wzrosną w 2023 roku? Póki co nie wiadomo, ale skoro tantiemy za publiczne odtwarzanie muzyki mają rekompensować pracę twórców to jest bardziej niż pewne, że opłaty ZAIKS, STOART, ZPAV czy SAWP będą rosły. Dlatego lepiej wybierzcie już teraz naszą ofertę i zacznijcie oszczędzać już teraz!