Uważajcie przy wyborze alternatyw dla organizacji praw autorskich


2023-03-02

Uważajcie przy wyborze alternatyw dla publicznego odtwarzania muzyki. Często dostajemy od Was informacje, że chcecie skorzystać z oferty naszej firmy. Wówczas informujemy Was o szczegółach dotyczących takiego przejścia i oszczędnościach. Jednak mamy świadomość, że sporo klientów szuka innych firm, lub na nas nie trafia i decyduje się na inną firmę.

 

Nie chcemy tutaj źle mówić o konkurencji. Jednak warto zaznaczyć na co zwracać szczególną uwagę podczas wyboru alternatywnej firmy royalty free. Po pierwsze staż na rynku. Nie decydujcie się na nowe firmy, które działają od roku czy dwóch. Tak naprawdę życie i rynek ich jeszcze nie „zweryfikowało”.

 

Uważajcie przy wyborze alternatyw dla organizacji praw autorskich

Kolejna rzecz to przejrzystość umów. U nas klient dostaje czarno na białym czego dotyczą umowy, na jaki okres jest podpisywana, jakich utworów dotyczy i jaka jest cena ostateczna. Konkurencyjne ceny mogą posiadać wpisy drobnym drukiem o miesiącach wypowiedzenia czy inne nieprzychylne klientowi zapisy. Dokładnie czytajcie umowy.

 


Pamiętajcie również o dokładnym sprawdzeniu utworów, które kupujecie. Czy w zestawieniu nie ma dubli, czy muzyka jest na odpowiednim poziomie artystycznym, czy muzyka się po prostu podoba. Warto też sprawdzić jak dużą bazę utworów ma dana firma, żeby nie zorientować się dopiero po zakupie, że przez najbliższy rok będziemy słuchali w kółko dziesięć płyt...

Nasza firma ma największą ofertę muzyczną muzyki royalty free w Europie - kilkanaście tysięcy utworów. Nasze radio można słuchać po osiem godzin dziennie przez ponad pól roku bez powtórzenia utworu.

 

Warto również dowiedzieć się czy firma wszystkim kupującym wystawia faktury, dowód zakupu i certyfikaty oryginalności zakupionych utworów. Certyfikaty te są gwarantem tego że firma odpowiada za pełnię praw do danych piosenek. W Publicmusic przykładamy do tego ogromną wagę. Każdy nasz klient otrzymuje dowód zakupu oraz certyfikaty właśnie, a także naklejki, którymi można oznaczyć lokal. Wówczas gdy przyjdzie kontrola ze strony organizacji autorskich (OZZ) od razu wiadomo, z kim mają do czynienia i że w tym miejscu nie mają czego szukać.

 

Równie ważnym aspektem jest to czy firma w ogóle prowadzi działalność. Trafiali do nas już tacy klienci, który zaufali firmie, której nawet wpisanej w CEIDG nie było. Nasza firma, działa na rynku od wielu lat. Zaufały nam setki klientów i to właśnie z poleceń od nich otrzymujemy najwięcej zleceń.

 

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl