Muzyka w Twojej firmie wcale nie musi podlegać ZAIKS


2023-03-02

Muzyka w Twojej firmie wcale nie musi podlegać ZAIKS. Często o tym piszemy, ale ciągle spotykamy się z błędnym przekonaniem, że jeśli w swojej firmie odtwarzamy muzykę to MUSIMY płacić ZAIKS. NIE jest to prawda. Tak się przyjęło, tak uważa większość przedsiębiorców, ale fakty są zupełnie inne. Jest kilka alternatyw, jednak tylko jedna warta brania pod uwagę. Muzyka bez ZAIKS z Publicmusic. Śpieszymy z wyjaśnieniami.

Muzyka w Twojej firmie wcale nie musi podlegać ZAIKS

Polscy przedsiębiorcy nie mają łato, z każdej strony pojawiają się utrudnienia, kontrole, problemy natury społecznej, drożeją opłaty, produkty, koszty utrzymania pracowników. Nie jest łatwo. Trzeba ciąć koszty, szukać oszczędności. Często odbija się to na jakości firmy i świadczonych usług. Właściciele firm kasują etaty, oszczędzają na produktach. To droga donikąd. Świadomość społeczna o ZAIKS jest z roku na rok coraz większa, ale ciągle jesteśmy daleko w tyle do innych krajów europejskich. Chodzi o to że dziś technologia poszła o tyle do przodu, że znalezienie muzyki w internecie nie jest wcale trudne. Streaming, Youtube, Spotify, pobieranie rzekomo darmowej muzyki. Możliwości jest sporo, jest jedno wielkie „ALE”.

 

Za udostępnienia muzyki z YouTube, Spotify, Tidal w miejscu pracy konieczne jest płacenie ZAIKS, STOART, ZPAV, SAWP. A to tylko cztery najpopularniejsze instytucje. Można pobierać muzykę z internetu, rzekomo z darmowych źródeł. Jednak spotkaliśmy się już z wieloma przypadkami, i w sumie możecie o nich przeczytać w internecie. Często muzyka, która miała być darmowa wpędziła właściciela w wielkie kłopoty.

Często „darmowa muzyka” jest w bazach ZAIKS, które są naprawdę olbrzymie. Przy kontroli w danej firmie, która takie utwory udostępnia werdykt jest jest jeden. Kary, abonamenty, koniec 'darmowej muzyki’ i ogromne koszty. Alternatywą jest muzyka z Publicmusic. Nie reklamujemy się jako darmowa muzyka, jak niektóre konkurencyjne firmy. Posiadamy płatne utwory, jednak za nieograniczony dostęp do naszej muzyki, koszt miesięczny rozpoczyna się już od kilkunastu złotych.

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl